Uručeni čekovi za projekte Omladinske banke

Danas su u Sali Općinskog vijeća Tešanj potpisani ugovori za 14 projekata neformalnih grupa mladih koji su odobreni putem Omladinske banke. Ukupna vrijednost je 42 348,82 KM.

Radi se o projektima: Budi mi prijatelj, Opremanje Omladinskog doma, Ljetna škola sporta, Stoni tenis, Vježbom protiv bolesti, II faza izgradnje igrališta u MZ Miljanovci-Lončari, Ograđivanje fudbalskog poligona kod OŠ 9. septembar Medakovo (II faza), Fotografijom kroz život, Nabavka rekvizita za stoni tenis, Sportom protiv poroka, Igralište za odbojku na pijesku, U zdravom tijrlu zdrav duh, Izrada prilaza za prostorije omladine, postavljanje oglasnih ploča, kanti za smeće i klupi i Odmaralište za vrijednu omladinu.

Sretan sam da je Općina Tešanj među prvih pet općina u Bosni i Hercegovini koja se uključila u ovaj projekat, a koji se već šest godina uspješno realizuje. Nadam se da će ovi i projekti narednih godina koji se realuizuju putem Omladinske banke donijeti samo najbolje za našu općinu, kazao je Općinski načelnik Suad Huskić.

Ovom prilikom, prisutnim su se obratili i predstavnica Fondacije MOZAIK, Belma Rizvanović i član Kreditnog odbora Omladinske banke Tešanj, Armin Maglić.

Inače, program Omladinske banke ima za cilj da poveća učešće mladih u razvoju lokalnih zajednica kroz aktivnu ulogu u procesima donošenja odluka, te pružanje podrške aktivnostima mladih u njihovim zajednicama kroz dodjelu bespovratnih novčanih sredstava projektima neformalnih grupa mladih.

Omladinskim bankama upravljaju odbori sastavljeni od deset članova u dobi od 15 do 30 godina, izabranih na javnom pozivu i edukovanih da vode program malih grantova koji direktno podržavaju jačanje povjerenja i saradnju mladih te njihove projekte.