U završnici obnova povratničkih kuća u naselju Svinjci

Istoka. Tako je porodicama Pavlović Bogde, Pavlović Nede, Nedić Ljubice, Nedić Darinke i Čardić Dragana konačno omogućeno da se vrate na svoja prijeratna ognjišta.
Svesrdnu podršku u realizaciji ovog projekta pružo je UNHCR Tuzla, a zasluga što je do realizacije uopće došlo pripala je Općini Tešanj, koja je vlastitim sredstvima napravila most i put u dužini od dva kilometra. Posebnu zahvalnost svakako treba uputiti Humanitarnoj organizaciji PEP Internacional Zenica koja je, osim ovog projekta, ranije uradila i deset kuća u naselju Bugarinovići.
Ovo je još jedan svijetao primjer kako se zajedničkim djelovanjem humanitarnih organizacija, lokalne zajednice i međunarodnih organizacija može učiniti mnogo da se pomogne u popravci kuća onima koji žele da se vrate na svoja imanja.
Ovo je još jedna akcija za pomoć povratku na svoja ognjišta za 1.702 građana općine Tešanj srpske nacionalnosti, prema popisu iz 1991.godine.