Tešanjsko proljeće: Obilježen 4. april, Dan otpora općine Tešanj fašizmu

sve osnovne škole sa područja općine Tešanj.
Otvoren je i Ured turističke zajednice u Tešnju. Senaid Šabanović, direktor Turističke zajednice Zeničko-dobojskog kantona istakao je, da pored projekata iz 2006. godine i u 2007. godini je planirano nekoliko projekata – obnova Gradine II faza i nastavak obnove Eminagića kuće. Izdvojeno je i 140 hiljada maraka za uređenje izletišta Kiseljak.
Tradicionalno i ove godine, u povodu 4. aprila, Općinski načelnik Adem Huskić upriličio je prijem za predstavnike JOB-a – Unije veterana, ORVI, Organizacije porodica šehida i poginulih boraca, Udruženja Zlatni ljiljan, SUBNOAR-a, te ratne komandante.
Nakon prijema proučena je fatiha i položeno cvijeće na centralno spomen obilježje na trgu Alije Izetbegovića u centru grada.