Termo fasada na objektu OŠ Huso Hodžić Tešanj

Nakon provedene procedure javne nabavke, Općinski načelnik i predstavnik firme ARCON doo Zenica potpisali su ugovor za izradu termo fasade na objektu OŠ Huso Hodžić Tešanj. Ugovorom su planirani pripremni radovi, radovi na izradi termoizolirajuće fasade na zgradi škole i fiskulturne dvorane, sa obradom prozorskih otvora i ugradnjom aluminijskih klupica.

Vrijednost ugovora je 120 000 KM, a sredstva su zajednički obezbijedili Federalno ministastvo prostornog uređenja, Ministarstvo obrazovanja, nauke, kulturu i sporta ZDK i Općina Tešanj.

Radovima na izradi termo fasade na objektu OŠ Huso Hodžić Tešanj se završavaju potrebni radovi na utopljavanju objekta, odnosno, są prethodnom ugradnjom termoizolirajućih prozora i vrata, sanacijom krova se postižu potpuni efekti energetske efikasnosti.