Svečano otvorena Ambulanta porodične medicine u MZ Novi Miljanovci

Svečanim presijecanjem vrpce, u subotu, 15. augusta zvanično je otvorena Ambulanta porodične medicine u MZ Novi Miljanovci u čiju gradnju su Općina Tešanj i JU Dom zdravlja Izudin Mulabećirović – Izo uložili oko 200 000 KM. Prigodnim govorom prisutnim gostima su se obratili Predsjednik Savjeta MZ Novi Miljanovci Merzudin Kruško, VD Direktor Doma zdravlja Amir Dujsić i Općinski načelnik Suad Huskić.

Vjerujem da će u novom objektu Ambulante porodične medicine, stanovnici MZ Novi Miljanovci imati kvalitetniju zdravstvenu zaštitu. Nakon Piljužića, ovo je druga, a do kraja godine bit će završena i treća ambulanta u Pousorju. Sa ovim ulaganjima bit će kompletirana mreža ambulanti na prostoru cijele općine Tešanj, po standardima AKAZ-a, što je cilj iz Strategije razvoja, rekao je Općinski načelnik Suad Huskić.