Sporazum o saradnji na projektu TECH LAB

Općinski načelnik Suad Huskić i direktor Agencije za razvoj Edin Ibrahimović potpisali su Sporazum o saradnji na projektu TECH LAB. Radi se o projektu koji je finansiran u okviru Podrške EU lokalnim partnerstvima za zapošljavanje, faza II (LEP II). Krajnji korisnici projekta su nezaposlene osobe, osobe sa srednjom i visokom stručnom spremom. Ukupno trajanje projekta je 21 mjesec. Cilj projekta je razvoj poduzetništva i integracije nezaposlenih osoba na tržište rada na području BiH. Specifični cilj (ishod) je povećan broj zaposlenih i samozaposlenih mladih i žena na području općine Tešanj. Očekivani rezultati projekta su kreirani mehanizmi podrške za pokretanje vlastitog biznisa, povećanje mogućnosti za stručno usavršavanje i obuku, uspostavljen inovativni sistem komunikacije i informisanja na lokalnom tržištu rada. Ukupna vrijednost projekta iznosi 391.735,00 KM, od čega su grant sredstva 306.362,00 KM.

Predmet Sporazuma o saradnji na projektu TECH LAB je uspostava saradnje između implementatora projekta, TRA Agencije za razvoj općine Tešanj i partnera (Općina Tešanj, JU Mješovita srednja škola Tešanj, JU Služba za zapošljavanje Zeničko-dobojskog kantona, Pobjeda dd Tešanj, Koala Paintings doo Tešanj, Hurem Wood Dream doo Tešanj, Saračević doo Tešanj, Junior eko termik doo Tešanj, Process doo Tešanj, Prevent Fad doo Jelah, ES Sthal doo Tešanj, DMT Koala doo Tešanj) u vezi realizacije aktivnosti na projektu TECH LAB, kao i u vezi zajedničkog djelovanja sa ciljem poboljšanja uslova na tržištu radne snage i smanjenja broja nezaposlenih na području općine Tešanj i regije.