Smotra folklora – praznik za dušu građana

je Tešanj na noge, a organiziralo ju je Kulturno-umjetničko društvo Pobjeda iz Tešnja.
Inače, prema kalendaru kulturnih događanja, ova smotra sastavni je dio Programa obilježavanja Dana oslobođenja općine Tešanj od fašizma koji je ove godine trajao od 4. do 14. septembra.
Na Trećoj međunarodnoj smotri folklora u Tešnju našli su Ansambl Preporod iz Zagreba, Ansambl Kamarad iz Mostara, SKUD Željeznice iz Novog Sada, KUD Univerzitet u Bihaću, KUD Miloš Dujić Mišo iz Čelinca, BKUD Rahić iz Brčkog, KUD Izudin Mulabećirović Izo iz Jelaha, Jelaški tamburaši iz Jelaha, Gradski hor iz Tešnja i KUD Pobjeda iz Tešnja.
Nakon što je Općinski načelnik Sejdo Plančić primio delegaciju svih učesnika i uz srdačne riječi dobrodošlice zaželio im ugodan boravak, učesnici ove smotre organizirali su defile kroz grad, a potom su na otvorenoj sceni na platou Osnovne škole Huso Hodžić u Tešnju pred oko 5.000 građana izveli splet igara i pjesama, koji su nagrađeni dugim i brojnim aplauzima posjetilaca.
Prema riječima brojnih posjetilaca ove priredbe, bio je to ugođaj koji se ne dešava često i koji će se dugo pamtiti.
Više od 300 izvođača ove smotre iskazali su zadovoljstvo dobrim prijemom i gostoprimstvom domaćina sa željom da se i naredne godine nađu na Smotri u Tešnju.