Savjet za lokalni ekonomski razvoj SLER

U subotu, 13. septembra u Općini Tešanj je održana konstituirajuća sjednica Savjeta za lokalni ekonomski razvoj SLER, na kojem su izabrani predsjednik (Općinski načelnik Suad Huskić) i potpredsjednik (predsjednik Udruženja privrednika Mensur Krdžalić).

Sastanku su prisustvovali predstavici SLER-a: direktor Zavoda za zapošljavanje (Muharem Berberović), direktor Mješovite srednje škole (Muharem Saračević), direktor TRA (Ismar Alagić), direktori firmi Alpina bromy (Suad Roša), Mann+Hummel BA (Mahmut Galijašević), AS (Rusmir Hrvić), HIFA OIL (Venan Hadžiselimović), NORD ENT (Nazif Hamzić), Askom (Ibrahim Krdžalić), KP RAD (Mirsad Šaranović), te predstavnici GIZ-a Mirjana Stanković, GOLD-a Jasmin Adilović, predsjedavajući Općinskog vijeća Fuad Šišić i pomoćnik Općinskog načelnika Hamzalija Hojkurić.

Cilj osnivanja Savjeta za lokalni ekonomski razvoj je podizanje javno-privratnog partnerstva na viši nivo, da se kroz inicijative privrednog svijeta kreira što povoljniji poslovni ambijent u narednom periodu.

Tokom sastanka usaglašen je način rada i pravci djelovanja SLER-a za naredni period.

Zapisnik možete pogledati ovdje