Sastanak: Trasa autoputa kroz općinu Tešanj

na poziv Općinskog načelnika u vezi sa nastavkom finansiranja projekatovanja trase autoputa kroz područje općine Tešanj. S obzriom da su prethodne informacije ukazivale na prekid aktivnosti do 2014. godine, na jučerašnjem sastanku je kazano da će dobit od naplate sadašnjeg dijela autoputa i sredstva od akciza na gorivo biti upotrebljena u nastavak projektovanja. Očekuje se do kraja godine nastavak aktivnosti na projektovanju, a do tada Općina Tešanj treba sa Državnim ministarstvom razriješiti pitanje završetka projektovanja trase autoputa od Save do Kraševa, i kako se taj završetak odražava na regulaciju saobraćaja na području općine Tešanj. Ovom prilikom je razgovarano i o drugim pitanjima, posebno o stanju priključaka na magistralne ceste i stanju raskrsnica. Sastanku su prisustvovali i Savjetnik Općinskog načelnika za saobrćaj g-din Izudin Turkeš te pomoćnik Općinskog načelnika g-đa Ermina Jabandžić.

Zapisnik pogledajte na: