Sastanak sektorske grupe za ekonomiju

Doc.dr.Ismar Alagić, Savjetnik općinskog načelnika za pristup EU-fondovima i Vođa radne grupe za ekonomiju u okviru izrade Strategije razvoja općine Tešanj za period 2013-2018. godine je održao sastanak sa članovima radne grupe za ekonomiju. Na sastanku su razmatrane i ocijenjene realizovane aktivnosti u proteklom periodu. Razmotreni su prijedlozi Vizije i strateškog fokusa. Dogovoreno je da se u narednih nekoliko dana dostave komentari na sektorsku SWOT analizu, a potom pristupi kompletiranju strateškog plana sa svim potrebnim elementima: strateški cilj, operativni ciljevi i programi, projekti i mjere. Cijeli proces treba rezultirati izradom sektorskih razvojnih planova sa indikativnim finansijskim planom za 3 godine i definisanim instrumentima praćenje, nadzora i ocjenjivanja realizacije Strategije.