Sastanak na temu korona virusa

Općinski načelnik Suad Huskić sa saradnicima danas je održao sastanak na kojem je sa direktorima Opće bolnice dr. Hasanom Škiljom i Doma zdravlja dr. Amirom Dujsićem razgovarao o pojavi korona virusa u BiH. Sastanku je prisustvovao i Komandir Policijske stanice Tešanj Jusuf Katica.

Na području općine Tešanj nije zabilježen ni jedan slučaj oboljelih od ovog virusa.

U slučaju pojave simptoma bolesti (povišena temperatura, kašalj, otežano disanje) osoba se treba javiti TELEFONOM svom porodičnom ljekaru (od 07:00 do 15:00) ili u Službu hitne medicinske pomoći (od 00:00 do 24:00) na broj telefona 124.

U svrhu prevencije, pozivaju se sve osobe sa područja općine Tešanj ( BH državljani i strani državljani), a koji su se u zadnjih 15 dana vratili u BiH iz Italije, Irana, Južne Koreje i Kine, bez obzira da li imaju simptome bolesti ili ne, da se jave u Higijensko-epidemiološku službu radi savjetovanja o daljnjem postupanju, te da ostanu u kućnoj izolaciji.
Kontakt telefon na koji se možete javiti je 060/358-1754.

Zajednički zaključak današnjeg sastanka je da nema razloga za paniku, nego je potrebno pratiti preporuke Kriznog štaba FBiH.

Naredbu Kriznog štaba FBiH možete pogledati ovdje