Sastanak sa predstavnicima Norveške narodne pomoći i BHMAC-a

U kancelariji pomoćnika općinskog načelnika za civilnu zaštitu održan je sastanak predstavnika civilne zaštite općine Tešanj, općinskog koordinatora za deminiranje, predstavnika Humanitarne organizacije Norveška narodna pomoć i predstavnika BH MAC-a. Cilj sastanka i posjete je nastavak aktivnosti na pripremi projekata za čišćenje površina od neeksplodiranih ubojnih sredstava koje su tokom rata bile zahvaćene djelovanjem kasetnog naoružanja. Provedene su aktivnosti tehničkog izviđanja pet lokacija koje je prošle godine općina Tešanj kandidovala kod navedene humanitarne organizacije. Predstoje aktivnosti protivminskog djelovanja i čišćenje kandidovanih lokacija, koje su najavljene za avgust mjesec. Realizaciju projekata finansira Vlada Norveške putem Humanitarne organizacije Norveška narodna pomoć.

SLUŽBA CIVILNE ZAŠTITE