Sastanak sa predstavnicima airsoft klubova

Općinski načelnik Suad Huskić sa saradnicima primio je danas predstavnike tri airsoft kluba sa područja općine Tešanj – Orion, Task i Fenix. Klubovi Orion i Fenix su članovi Saveza Airsoft klubova FBiH.

Povod sastanka je upoznavanje i razgovor o radu ovih klubova, ali i takmičenje koje će ove godine biti organizovano u okviru Airsoft liga Federacije. Prvo kolo lige održat će se u Tešnju, 20.02.2022. godine.

Ovom prilikom, razgovarano je i o mogućnostima saradnje, odnosno angažovanja članova airsoft klubova u situacijama kada je potrebno spašavanje ljudskih života, kao pomoć strukturama civilne zaštite.

Airsoft je vojni simulacijski sport, sličan paintballu, u kojem se upotrebljavaju replike vatrenog oružja, koje izbacuju kuglice od tvrde plastike promjera 6 do 8 milimetara.