Sastanak sa predstavnicima Agencije za vodno područje rijeke Save

Direktor Agencije za vodno područje rijeke Save Sejad Delić sa saradnicima, posjetio je Općinu Tešanj i tom prilikom se sastao sa Općinskim načelnikom Suadom Huskićem i saradnicima.
Povod sastanka bio je nastavak aktivnosti na realizaciji strateškog cilja Eko oaza Rastoke, nakon čega je upriličen i obilazak samog lokaliteta. Također, razgovarano je i o problemima vodosnabdijevanja, te o značaju očuvanja i zaštite rijeke Usore.
Izvršen je i obilazak lokaliteta u Kaloševiću – ušće potoka Djedovac u rijeku Usoru, koji je u posljednjih nekoliko godina najčešće podložan plavljenju. Razgovarano je o stepenu ozbiljnosti problema kojem su stanovnici ovog područja izloženi.
Dogovoreno je poduzimanje narednih koraka, te je iskazana spremnost na dobru saradnju.