Sastanak predstavnika CIK-a i OIK-a

U četvrtak, 18.07.2024 godine, u prostorijama Tech Lab-a, održan je sastanak Općinske izborne komisije Tešanj i članova Centralne izborne komisije. Tema sastanka je bila bila priprema za predstojeće Lokalne izbore, kao i provedba projekta Autentifikacija birača i transmisija rezultata, koji je zasnovan na strategiji zaštite integriteta i efikasnosti biračkog procesa.

Ranije je upriličena ceremonija uručenja i demonstracija opreme u okviru projekta Autentifikacija birača i transmijija rezultata sa biračkog mjesta u prostorijama Centralne izborne komisije u Sarajevu. Projekat Autentifikacija birača i transmijija rezultata finansijski podržava Delegacija EU, a bit će proveden na 165 biračkih mjesta u 10 općina i gradova. Predstavnici Centralne izborne komisije su približili način na koji će biti proveden ovaj projekat na području općine Tešanj, te se razgovaralo o mogućim biračkim mjestima na području općine Tešanj na kojima će biti postavljeni tehnički uređaji za provedbu projekta.