Saradnja CORMIT-a sa omladinskim organizacijama iz Francuske

i tradiciju, druge muzičare, te da zajedno sviraju.
Probe su održavane u prostorijama i na krovu zgrade Partizan, a koncert je održan 17. augusta u prostoru diskoteke Metro, gdje je bilo preko 300 posjetilaca.
U periodu od 4. do 21. augusta 2005. godine u Osnovnoj školi Gazi Ferhad-Beg Jablanica realizovan je projekat Smiley koji je obuhvatao popravku i farbanje stare ograde, uređenje vanjskog zida kotlovnice i izgradnju ljetne učionice u dvorištu škole.
U radove je bilo uključeno 18 Francuza i 10 Bosanaca starosti od 15 do 25 godina. Na kraju je organizovana kratka ceremonija zatvaranja radova gdje su bili prisutni realizatori projekta, direktor Osnovne škole gosp. Musto Plančić i rukovodilac Službe za društvene djelatnosti i opću upravu gosp. Suad Huskić. Oba projekta su realizovana uz pomoć i podršku Općine Tešanj.