Sajam srednjih škola i fakulteta: Poziv Univerzitetima

Poštovani,

Obavještavamo vas da ćemo i ove godine, po treći put, organizovati Sajam srednjih škola i fakulteta.

Nakon prošlogodišnjeg vrlo uspješnog Sajma, namjera nam je da i ove godine, na isti način, mladim ljudima (maturantima osnovnih i srednjih škola) omogućimo lakši izbor srednje škole i fakulteta.

Iskustva sa prošlog Sajma su vrlo značajna, kako za one koji “traže svoj izbor” tako i za one koji “otvaraju svoja vrata” u obostranom interesu. U tom cilju, na sajmu je uzelo učešća 16 fakulteta iz cijele Bosne i Hercegovine , 6 srednjih škola, 7 institucija i ustanova koje se bave obrazovanjem, kao i 1200 maturanata osnovnih i srednjih škola, te roditelji i građani grada Tešnja.

Ove godine očekujemo još više izbora i još otvorenija vrata, odnosno i više izlagača i više posjetilaca.

Zato dođite, učestvujte.

Učestvujte u razvoju svijesti o važnosti obrazovanja i podsticanju ličnog razvoja pojedinca i društva u cjelini, na putu ka boljem prosperitetu nadolazećih generacija u Bosni i Hercegovini. Ovo će biti prilika da se učenici i roditelji potpunije informišu o školama i fakultetima koje mogu da upišu.

Stoga, pozivamo Vas da učestvujete na Sajmu srednjih škola i fakulteta i predstavite svoju ustanovu i dostignuća kojim se bavi Vaša ustanova, kao i programe koje nudite mladima, a oni će biti tu da Vas vide, poslušaju i u konačnici odaberu.

Sajam srednjih škola i fakulteta će se održati u petak, 25.03.2016.godine u sportskoj dvorani JU Sportsko-rekreacionog centra Tešanj od 9:00 do 15:30 sati.

Sportska dvorana će za izlagače biti otvorena od 7:00 sati.

Sve potrebne informacije možete dobiti putem mail adrese sajam@opcina-tesanj.ba

Popunjen obrazac prijave možete poslati na sajam@opcina-tesanj.ba najkasnije do 10.03.2016.godine.

OPĆINSKI NAČELNIK

mr.sc. Suad Huskić, profesor