Sajam srednjih škola i fakulteta: Poziv univerzitetima

Poštovani,

Obavještavamo vas da ćemo i ove godine, po peti put, organizovati Sajam srednjih škola i fakulteta.

Nakon prethodna četiri vrlo uspješna Sajma, namjera nam je da i ove godine, na isti način, mladim ljudima (maturantima osnovnih i srednjih škola) omogućimo lakši izbor srednje škole i fakulteta.

Iskustva sa prethodna četiri Sajma su vrlo značajna, kako za one koji “traže svoj izbor” tako i za one koji “otvaraju svoja vrata” u obostranom interesu. U tom cilju, na sajmu su uzeli učešće fakulteti iz cijele Bosne i Hercegovine, srednje škole, institucije i ustanove koje se bave obrazovanjem, kao i učenici osnovnih i srednjih škola, te roditelji i građani grada Tešnja.

Ove godine očekujemo još više izbora i još otvorenija vrata, odnosno i više izlagača i više posjetilaca.

Zato dođite, učestvujte.

Učestvujte u razvoju svijesti o važnosti obrazovanja i podsticanju ličnog razvoja pojedinca i društva u cjelini, na putu ka boljem prosperitetu nadolazećih generacija u Bosni i Hercegovini. Ovo će biti prilika da se učenici i roditelji potpunije informišu o školama i fakultetima koje mogu da upišu.

Stoga, pozivamo Vas da učestvujete na Sajmu srednjih škola i fakulteta i predstavite svoju ustanovu i programe koje nudite mladim, a oni će biti tu da Vas vide, poslušaju i u konačnici odaberu.

Sajam srednjih škola i fakulteta će se održati u petak, 13.04.2018.godine u sportskoj dvorani JU “Sportsko-rekreacioni centar” Tešanj od 9:00 do 12.30 sati.

Sportska dvorana će za izlagače biti otvorena od 7:00 sati.

Popunjen obrazac prijave možete poslati na: sajam@opcina-tesanj.ba,najkasnije 06.04.2018 godine do 10 sati.

Sve potrebne informacije možete dobiti putem mail adrese sajam@opcina-tesanj.ba, te putem centrale Općine Tešanj, telefon: 032/650-022, u Službi za društvene djelatnosti i investicije.

Aplikacioni obrazac možete preuzeti OVDJE

Molimo da potvrdite vaše učešće do priloženog roka.

OPĆINSKI NAČELNIK

Mr.Sci. Suad Huskić