Realizovani projekti Omladinske banke u 2016. godini

Općinski načelnik i službenik za mlade održali su sastanak sa mladim ljudima koji su svojim zalaganjem najviše zaslužni za realizaciju pojekata Omladinske banke na prostoru općine Tešanj u 2016. godini. Sedam projekata koji su realizovani tokom ove godine doprinijet će boljem životu i aktivnostima, prije svega, mladih ljudi. Ovo je bila prilika da se o svakom projektu razgovara, analaliziraju određene poteškoće, te donesu zaključci za unapređenje, te nastavak sličnih aktivnosti.

Prisutni su bili Admir Hasanbašić, Mirsada Pilav i Emina Brka kao dio grupe mladih koji su realizovali projekat Dobra vrba u mjestu Dobropolje, Amir Hasaničević i Indira Mehinović kao dio grupe mladih koji realizuju projekat Radionica jednakosti u prostorijama Muzeja i Osnovne škole Huso Hodžić, Jasmin Kotorić, predstavnik mladih koji su realizovali projekat Streetball Art Fest u Jelahu, Salmir Hasanbašić, predstavnik mladih koji se realizovali Omladinsku stazu na Trebačkom brdu, Muhamed i Amir Mudrov, predstavnici mladih koji su realizovali projekat Spektar radosti u Piljužićima, te Haris Halilović, predstavnik mladih koji realizuje projekat obrazovanje mladih u IT u Karadaglijama, kao i Armin Maglić i Amaar Halepović koji su prenijeli svoja iskustva kroz pokretanje društvenih biznisa.
.

Vrijednost svih projekata je 33.000 KM. Sastanku je prisusvovala i Belma Rizvanović, predstavnica Fondacije Mozaik, koji u saradnji sa Općinom Tešanj podržavaju ove projekte. Općinski načelnik se zahvalio prisutnima na angažmanu da našu općinu učine boljim mjestom za život.