Realizacija projekata Omladinske banke 2019

Predstavnici Općine Tešanj i Fodacije Mozaik, zajedno sa predstavnicima Omladinske banke Tešanj posjetili su teren – projekte mladih u 2019. godini.

Radi se o projektima: MZ Medakovo – ljetna škola fudbala, MZ Trepče – izgradnja šadrvana i dječijeg igrališta, MZ Tešanj (Hrvatinovići) – izgradnja klupa i uređenje zelenih površina, MZ Mekiš-Dobropolje – ugređenje dijela sportskog terena i MZ Mrkotić – nabavka opreme za uređenje dijela sportskog igrališta.

Sredstava za ove projekte osigurali su Općina Tešanj, Fondacija Mozaik iz Sarajeva, te lokalna zajednica i privrednici kroz zalaganje neformalnih grupa mladih.

Tri projekta nisu realizovana, a planirana sredstva će se prenijeti za realizaciju u 2020. godini. Pored realizovanih projekata, posjeta je izvršena i pokrenutim mikrobiznisima.