Rasprava o koridoru Vc kroz tešanjsku općinu

koji su uzeli učešće u raspravi. Javnoj raspravi su, uglavnom, prisustvovali mještani onih mjesnih zajednica kroz koje se štiti trasa koridora u širini od 250 metara. Naime, zaštitna zona za gradnju autoputa kroz našu općinu prolazi od Kraševa do Karadaglija u dužini od oko 15 km, širine 250 metara. Ova zona je kao zaštitna predviđena i Prostornim planom općine Tešanj.
Učesnike u raspravi je zanimao mogući utjecaj takve saobraćajnice na zagađenje okoline. Istaknuta je potreba da se sačuvaju prirodna bogatstva kojima općina Tešanj raspolaže. Osim toga, naglašena je potreba izgradnje priključka na području općine Tešanj.
Na ovu temu planirana je još jedna rasprava, u jesen ove godine, kada će projektantski tim moći prezentirati konkretne i precizne prijedloge o trasi i drugim bitnim popratnim elementima.