Puštena u rad novoizgrađena 110 kV trafostanica

Danas je na lokalitetu Poslovne zone Glinište puštena u rad novoizgrađena 110 kV trafostanica za područje općine Tešanj. Radi se o investiciji vrijednosti cca 8 miliona maraka, a čijom realizacijom područje općine Tešanj će u narednih 30-50 godina imati dovoljnu količinu električne energije, što je jedan od preduslova za dalji razvoj.

Ovaj projekat je dio Strategije razvoja općine Tešanj i na njemu smo radili posljednjih pet godina. Područje općine Tešanj sada se napaja električnom energijom sa tri strane. Veliku podršku u realizaciji ovog projekta nam je pružila Vlada FBiH na čelu sa Premijerom Fadilom Novalićem, kao i dio uprave Ektroprenosa BiH koji su bili uključeni u ovaj projekat. Posebno mi je drago da će ova trafostanica omogućiti dalji privredni razvoj općine Tešanj, rekao je Općinski načelnik Suad Huskić.