Promovisana knjiga pjesama Amira Brke

za najbolju knjigu u Zeničko-dobojskom kantonu u 2001. godini (Monografija grada), godišnja nagrada Društva pisaca Bosne i Hercegovine za najbolju knjigu u 2001. godini (Monografija grada), nagrada Planjax za najbolju pjesničku knjigu u BiH u 2003. godini (Izložba sitnih životinja) i nagrada Zeničko proljeće za istu knjigu, nagrada Edhem Mulabdić za najbolju neobjavljenu bh. novelu u 2004. godini, Plaketa grada Tešnja, 2005. godine, nagrada Zeničkog proljeće za najbolju knjigu u Zeničko-dobojskom kantonu u 2005. godini (Uređujemo staru kuću), nagrada Zeničko proljeće za najbolju knjigu u Zeničko-dobojskom kantonu u 2006. godini (Vrijeme sretnih gradova), godišnja nagrada Društva pisaca Bosne i Hercegovine za najbolju knjigu u 2006. godini (Vrijeme sretnih gradova).
Istu veče, na tešanjskom Starom gradu održan je koncert Alkatmeri sa gostima. Koncert je poklon Agencije za zaštitu ljudi i imovine Garda koja je proslavila jubilej pet godina rada.