Promocija rezultata Omladinske banke Tešanj

U Općini Tešanj održana je promocija rezultata projekata mladih koje je podržala Omladinska banka Tešanj u 2023. godini. Realizovana su 22 projekta mladih ukupne vrijednosti 63.576 KM. Registrovana su dva mikrobiznisa: Obrt T&M vl. Azra Mehinović (podržana u iznosu 2.002 KM) i CKP studio vl. Ćamil Katica (podržan u iznosu 2.020 KM). Dodatnim grantom podržan je obrt T&M u iznosu 3.000 KM za dodatni rast i razvoj mikrobiznisa.

Osim predstavnika Općine Tešanj i Fondacije Mozaik, ceremoniji su prisustvovali i mladi koji su svojim zalaganjem najviše zaslužni za realizaciju ovih pojekata koji će doprinijet boljem životu i aktivnostima, prije svega, mladih ljudi.

U proteklih šesnaest godina saradnje sa Fondacijom Mozaik, na području općine Tešanj uspješno je realizovan 181 projekat vrijednosti oko 593 hiljada KM.

Program Omladinske banke ima za cilj da poveća učešće mladih u razvoju lokalnih zajednica kroz aktivnu ulogu u procesima donošenja odluka, te pružanje podrške aktivnostima mladih u njihovim zajednicama kroz dodjelu bespovratnih novčanih sredstava projektima neformalnih grupa mladih.

Čestitamo Odboru Omladinske banke Tešanj za treće mjestu po uspješnosti u BiH.