Prikupljanje podataka za obračun komunalne naknade

Obavještavamo građane općine Tešanj da će se od 1.6.2024. godine, na području općine Tešanj provoditi prikupljanje podataka radi formiranja evidencije za obračun komunalne naknade za V i VI zonu. Ove aktivnosti se provode na osnovu člana 21. i 23. Zakona o komunalnim djelatnostima (“Službene novine Zeničko-dobojskog kantona”, broj 17/08), člana 8. Zakona o principima lokalne samouprave FBiH (“Službene novine FBiH”, broj 49/06), člana 14. Statuta Općine Tešanj (“Službeni glasnik Općine Tešanj”, broj 11/07) i člana 1. Odluke o izmjeni Odluke o komunalnoj naknadi (Službeni glasnik Općine Tešanj 9/23).

Molimo građane za saradnju prilikom provođenja ovih aktivnosti koje će realizirati popisivači angažovani od strane Općine Tešanj.