Prijem najboljih učenika

Za učenike generacije, učenike sa posebnom diplomom i učenike sa ostvarenim značajnim rezultatima na takmičenju, te direktore škola, profesore i nastavnike koji su učenike pratili na takmičenja, upriličen je tradicionalni prijem Općinskog načelnika.
Ove godine ukupno 87 učenika (12 učenika generacije, 55 učenika sa posebnom diplomom, te 20 učenika sa ostvarenim značajnim rezultatima na takmičenju) su od Općine Tešanj dobila prigodne poklone i novčane nagrade za postignute rezultate.

Čestitke najboljim učenicima uputili su Općinski načelnik Suad Huskić i Predsjedavajući Općinskog vijeća Amir Kurtić, koji su u svom obraćanju posebno istakli važnost ovako dobrih rezultata, prvo za učenike, a onda i za zajednicu. Također, podsjetili su da Općina Tešanj posebnu pažnju povećuje mladim ljudima kroz različite projekte.

Inače, ovaj prijem je već postao tradicionalan i ima za cilj, između ostalog, da afirmiše mlade uspješne učenike i sportiste i da ih podstakne na dalji rad i napredovanje.