Press konferencija zbog nedovoljno očišćenih puteva

potpisane ugovore za zimsko održavanje puteva Almir BrkaAB trans, Indir KapićKP RAD i nadzorni odbor ispred Općine Tešanj Nihad Hadžismajlović, Hajrudin Subašić i Esad Mujezinović. Pomoćnik Općinskog načelnika ukratko je upoznao da je Općina Tešanj za sezonu 2008 – 2009. godina organizovala zimsko održavanje na sljedeći način: dionice u dužini od 66,5 km za koje je raspisan tender, dionice u dužini od 20,32 km koje održava KP RAD i dionice u dužini od 82, 53 km za koje je potpisan Sporazum sa mjesnim zajednicama. Kako je istakao pomoćnik Općinskog načelnika, problem predstavljaju dionice Ćatin greb, put Medakovo-Šije, a u gradu su to parkirana auta za čije održavanje su zadužene firme. U mjesnim zajednicama, problem je zaostali led u MZ Jablanica i nepostojanje sporazuma sa MZ Miljanovci. Direktor firme AB trans i Indir Kapić ispred KP RAD su istakli da održavanje ide prema planu i da nema većih problema. Inače, zimsko održavanje puteva za ovu sezonu, obuhvata period od 15. novembra 2008. godine pa do 15. marta 2009. godine.