Predstavnici češke firme TTS posjetili Tešanj

Predstavnici češke firme TTS, u društvu predstavnika Ministarstva za privredu ZDK i direktora JP Toplana Tešanj posjetili su danas Općinu Tešanj kako bi sa Općinskim načelnkom razgovarali o mogućnostima saradnje kroz javno-privatno partnerstvo.
Radi se o firmi koja u vlasništvu ima svoja postrojenja za zagrijavanje u deset gradova u Češkoj, u nekim gradovima u Slovačkoj i Ukrajini, te u svom poslovanju ima proizvodnju kotlova za grijanje na bio masu i proizvodnju agro-biomase. Vlasnik preduzeća TTS Richard Horky iskazao je spremnost na različite oblike poslovne saradnje (javno-privatno partnerstvo i dr.), te predstavio iskustva Češke u upotrebi obnovljivih i ekološki prihvatljivih energenata.
Načelnik se zahvalio gostima i iskazao spremnost za nastavak saradnje, te je najavljen skori kontakt, nakon kompletiranja informacija o energetskom tržištu u BiH, kao i uslovima poslovanja.
Delegacija je osim sastanka u Općini Tešanj, posjetila i JP Toplana, a sve u cilju dobijanja potrebnih podataka za eventualnu saradnju u narednom periodu.