Predstavljanje uslova poslovanja i podsticanja novih investicija u općini Tešanj

U utorak, 26. maja u Neumu je održana Konferencija o uslovima poslovanja u jugoistočnoj Evropi i mogućnosti saradnje na polju podsticanja ekonomskog razvoja i novih investicija. Pred više od 130 učesnika ovog događaja iz Bosne i Hercegovine, Hrvatske, Makedonije, Srbije i međunarodnih organizacija (GIZ, SDC, USAID, Sida), razgovaralo se o investiranju u regionu i stvaranju povoljnog poslovnog okruženja.

Naša Općina pozvana je da kao učesnik u procesu certifikacije za povoljno poslovno okruženje (BFC SEE) predstavi ispred BiH, svoj vlastiti primjer dobre prakse u ekonomskom razvoju.

O pozicioniranju Tešnja kao povoljne investicione destinacije govorio je pomoćnik Općinskog načelnika Hamzalija Hojkurić koji je kao učesnik Panela istakao da je Općina u zadnjih 10-tak godina mnogo uradila kako bi podstakla ekonomski razvoj, kroz uređenje poslovnih zona, uvođenje pogodnosti za investitore, poticaja za mlade poduzetnike, stipendiranje, efikasnu administraciju, što je počelo davati rezultate kroz nove investicije kako domaćih tako i stranih ulagača, proširenje kapaciteta postojećih firmi i nova zapošljavanja.