Potvrđen prvi slučaj Corona virusa na području općine Tešanj

Prema podacima Operativnog tima Doma zdravlja Tešanj, na području općine Tešanj potvrđen je jedan oboljeli od Corona virusa sa blažim simptomima bolesti. U toku je premještanje ove osobe u Izolatorij Kantonalne bolnice Zenica, a u toku dana će se uzeti detaljna epidemiološka anketa o njegovim kontaktima i dalje će se postupati po tome.

Osoba je 1971. godište. Vratila se iz Italije i bila je pod mjerama izolacije. Pacijent je pokazivao blage simptome. Odlučili smo se na analizu jer smo pretpostavljali da će biti pozitivan na virus, rekao je Ministar zdravstva ZDK Adnan Jupić.

Na području općine Tešanj trenutno je u samoizolaciji 161 osoba i od danas kontrolu nad njima preuzimaju sanitarni inspektor i Policijska stanica Tešanj.

Podsjećamo sve one koji su nedavno boravili u rizičnim područjima zaraženim Corona virisum da su prema Naredbi kriznih štabova FBiH i ZDK obavezni poštovati boravak u samoizolaciji.