Potpisani ugovori za projekte u M-zona programu

Danas je u općini Tešanj upriličeno potpisivanje ugovora sa sedam neformalnih grupa M-zona programa, odnosno Omladinske banke. Ove neformalne grupe bile su učesnice na regionalnom turniru, koji se održao u općini Doboj Jug, a na kojem su bile i grupe iz općina Tešanj, Doboj Jug, Usora, Doboj i Odžak. Turnir društvenih inovacija se implementira od prošle godine u organizaciji Fondacije Mozaik.

Projekti koji će biti realizirani su različiti ali svi imaju zajednički cilj, a to je unaprijeđenje kvalitete života na ovim prostorima. Na poziv za projekte javilo se 11 neformalnih grupa, dok je njih sedam ispunilo sve predviđene kriterije i potpisalo danas ugovore, kazao je Mirnes Dedukić, službenik za mlade u Općini Tešanj

Vrijednost ovih sedam projekata je 33 000 KM,  od čega su dio sredstava (18 490 KM)  obezbjedili Općina Tešanj i Fondacija Mozaik, a realizovat će se u mjesnim zajednicama Jelah, Dobropolje-Mekiš, Mrkotić, Tešanj, Trepče, Karadaglije i Piljužići.

.