Potpisani ugovori u okviru Programa Omladinske banke

U Općini Tešanj potpisani su ugovori sa tri neformalne grupe mladih iz Lepenice, Medakova i Jelaha, a u okviru Programa Omladinske banke za 2018. godinu. Radi se o projektima: Postavljanje led rasvjete na poligonu u Lepenici, Fudbal za sve i Dječije igralište za najmlađe. Realizacija projekata očekuje se u naredna dva mjeseca, a ponovljeni javni poziv će biti otvoren od 20.06.2018. godine sa raspoloživim fondom od 10.350 KM. Više informacija možete pogledati na www.lonac.pro

Osim ovih projekata, mladi se mogu prijaviti i za pokretanje društvenog biznisa, a u toku je realizacija podrške mladom Ensaru Perči na pokretanju vlastitog biznisa.

Općina Tešanj u saradnji sa Fondacijom Mozaik provodi ovaj Program već desetu godinu i kroz različite projekte implementirano je preko 500 hiljada maraka.

Inače, program Omladinske banke ima za cilj da poveća učešće mladih u razvoju lokalnih zajednica kroz aktivnu ulogu u procesima donošenja odluka, te pružanje podrške aktivnostima mladih u njihovim zajednicama kroz dodjelu bespovratnih novčanih sredstava projektima neformalnih grupa mladih.