Potpisani ugovori o stipendiranju studenata iz reda boračkih populacija

Danas su u Sali Općinskog vijeća Tešanj potpisani ugovori o stipendiranju studenata iz reda boračkih populacija.

Ugovor su potpisali Ministar za boračka pitanja ZDK, Nedžad Lokmić i 132 studenta sa područja općine Tešanj koja su ostvarila pravo na stipendiju.

Za boračke stipendije, ove godine Vlada ZDK izdvojila je skoro 1,5 miliona KM. Nadam se da ćemo od narednog mjeseca početi sa isplatom stipendija, kazao je Ministar za boračka pitanja ZDK, Nedžad Lokmić.

Potpisivanjem ovih ugovora, uz općinske stipendije ostvaruje se naša želja da svim studentima sa područja općine Tešanj koji ispunjavaju uslove, omogućimo stipendije, kazao je Općinski načelnik Suad Huskić.

Ove godine, Ministarstvo za boračka pitanja ZDK stipendira 1365 studenta sa područja ZDK.