Potpisan Ugovor sa firmom SGI Sarajevo

Danas je u Kabinetu Načelnika potpisan Ugovor za izgradnju postrojenja za reciklažu otpadnih guma, proizvodnju plastične ambalaže i trgovine sirovinama za proizvodnju plastične ambalaže uz garanciju da je proces ekološki siguran, koji reciklira ili obnavlja 100% materije. Ugovor su potpisali Općinski načelnik Suad Huskić i direktor firme SGI, Sarajevo Kerim Muhamed Zupčević.

Ovim Ugovorom, investitor je obavezan da realizuje i projekat instalacije postrojenja za reciklažu bilo koje vrste otpadnih guma, ulja dizel i benzin, otpadne sirovine nafte, kao i otpadne izolacije električnih kablova.

Prije potpisivanja ovog Ugovora, vodili smo računa da se radi o postrojenju koje je sigurno sa aspekta zaštite okoline. Vjerujemo da će ovaj projekat donijeti samo pozitvne rezultate za sve građana sa područja općine Tešanj, s obzirom da je jedna od obaveza investitora i upošljavanje novih radnika, kazao je Općinski načelnik Suad Huskić.

Firma SGI Sarajevo će u prvoj godini investirati sedam miliona maraka, a postrojenje će biti instalirano u poslovnoj zoni Vila.

Više informacija o ovom projektu možete pogledati na:

www.sensservis.eu