Potpisan Ugovor sa firmom B&M Comerc

Nakon donesene Odluke Općinskog vijeća, iskazanog interesa Investitora i provedene procedure, danas su Općinski načelnik Suad Huskić i direktor firme B&M Comerc, Fikret Omahić potpisali Ugovor o pogodnostima za investiranje. Radi se o dodjeli zemljišta državne svojine pod povoljnim uslovima u Poslovnoj zoni Bukva za izgradnju proizvodnog objekta.

Prema Ugovoru, Investitor je obavezan da u roku od dvije godine počne sa poslovanjem na ovoj lokaciji i uposli minimalno 30 radnika u prvoj godini poslovanja.

Ovo je Ugovor koji će omogućiti brzu investiciju i nova radna mjesta. Nadam se da ćemo nastaviti ovakav trend i u narednom periodu, istakao je Općinski načelnik Suad Huskić.

Prema Odluci o pogodnostima za investitore, svi poduzetnici koji se odluče investirati u Poslovnoj zoni Bukva na zemljištu u državnom vlasništvu bit će oslobođeni svih taksi i naknada koje su propisane općinskim odlukama.