Potpisan ugovor o kupovini Veterinarske stanice

Danas je u Kabinetu Općinskog načelnika, nakon provedene procedure privatizacije, potpisan Ugovor o kupovini Veterinarske stanice Tešanj. Ugovor su potpisali direktorica Agencije za privatizaciju ZDK Mufida Džindo i kupac, predstavnik firme Madi d.o.o. Tešanj Edin Jabandžić. Potpisivanju Ugovora su prisustvovali Općinski načelnik Fuad Šišić sa saradnicima, predstavnici Agencije za privatizaciju ZDK, predstavnici firme Madi, predstavnici Veterinarske stanice i zastupnik u državnom Parlamentu Šemsudin Mehmedović.

Naš cilj je da Veterinarska stanica i u budućnosti bude uspješno i respektabilno preduzeće, kazao je predstavnik firme Madi d.o.o. Edin Jabandžić.

Nadam se da će ovim Ugovorom biti zadovoljni i radnici, ali i korisnici naših usluga, kazao je direktor Veterinarske stanice Izudin Ibrahimpašić.

Na ovaj način je napravljen iskorak u smislu pružanja usluga korisnicima, ali i novim ulaganjem investitora bit će osigurana višestruka korist za cijelu lokalnu zajednicu, kazao je Općinski načelnk Fuad Šišić.

Veoma sam zadovoljna cijelim procesom i vjerujem da će firma Madi ispuniti i više od ugovorenih obaveza, kazala je direktorica Agencije za privatizacju Mufida Džindo.

Prema potpisanom Ugovoru, firma Madi se obavezala platiti iznos od 220 000 KM, investirati 245 000 KM, zadržavanje postojećih 11 i prijem dva nova uposlenika u naredne tri godine, kao i zadržavanje postojeće djelatnosti najmanje deset godina.

Rješenje o proglašenju pobjednika u postupku vođenom po Javnom pozivu za prodaju državnog kapitala JP Veterinarska stanica Tešanj pogledajte na:

privatizacija – veterinarska.pdf