Potpisan ugovor o dodjeli sredstava za razvoj poslovnih zona

U sjedištu Vlade Zeničko-dobojskog kantona potpisani su ugovori o dodjeli sredstava poticaja namijenjenih subvencioniranju troškova organizacije i izgradnje poslovnih zona u ukupnom iznosu od 1.000.000 KM. U ime Općine Tešanj, ugovor je potpisao Općinski načelnik Suad Huskić za Poslovnu zonu Ekonomija Jelah.

Ekonomija u BiH je u padu, tako da je jako važno da nastavimo ciklus ulaganja naročito u pripremu novih lokacija za poslovne zone. Općina Tešanj je u prvih deset mjeseci imala najveći rast uplate poreza i prometa putem fiskalnih uređaja u FBiH, vjerujem da će ovo biti dobra prilika za tešanjske i druge investitore da nastave svoja ulaganja, rekao je Općinski načelnik Suad Huskić.

Sredstva poticaja, putem javnog poziva, dobili su gradovi Zenica (Izgradnja saobraćajnice br. 5 u PZ Zenica 1 – 150.000 KM) i Zavidovići (Sanacija komunalne infrastrukture u krugu PZ Majdanska polja – 112.906,87 KM) te općine Tešanj (Sanacija saobraćajnica u PZ Ekonomija – 150.000 KM), Doboj Jug (Rekonstrukcija puta u PZ Mravići – faza II – 97.994,29 KM), Žepče (Nastavak izgradnje fekalne i oborinske kanalizacije te dionice vodovoda u PZ Radovlje – 112.500 KM), Maglaj (Izgradnja primarne servisne saobraćajnice a-b-c na dionici od profila P16-P20 u PZ Liješnica – 150.000 KM), Usora (Rekonstrukcija, modernizacija i asfaltiranje prometnice u PZ Ularice-faza II – 150.000 KM) te Olovo (Izgradnja putne infrastrukture i hidroinstalacija na lokalitetu PZ Golubište-Pilana-faza II – 76.598,84 KM).