Potpisan drugi dio ugovora u okviru Programa Omladinske banke

Danas su u Općini Tešanj potpisani ugovori sa sedam neformalnih grupa mladih ukupne vrijednosti 17.250 KM, a u okviru Programa Omladinske banke za 2018. godinu.

Radi se o društveno–inovativnim projektima: Besplatna škola fudbala, Trokut sreće, Nove klupe – nove grupe, Edukovani mladi kao početak dobrih promjena, Osvjetljenje školskog dvorišta, Učinimo našu sredinu boljom za život, Tribine – poligon Lepenica.

Početkom juna potpisani su ugovori sa tri neformalne grupe iz Lepenice, Medakova i Jelaha, tako da će se ove godine kroz program Omladinske banke, na području općine Tešanj realizovati ukupno deset projekata.

Općina Tešanj u saradnji sa Fondacijom Mozaik provodi ovaj Program već devetu godinu i kroz različite projekte implementirano je oko 500 hiljada maraka.

Inače, program Omladinske banke ima za cilj da poveća učešće mladih u razvoju lokalnih zajednica kroz aktivnu ulogu u procesima donošenja odluka, te pružanje podrške aktivnostima mladih u njihovim zajednicama kroz dodjelu bespovratnih novčanih sredstava projektima neformalnih grupa mladih.