Posjeta Udruženja NADA

Općinu Tešanj posjetilo je Udruženja NADA iz Rudog sa svojim članovima. Udruženje NADA je udruženje koje se brine o djeci i osobama sa poteškoćama u razvoju. Inače posjeta Tešnju je bila u sklopu relizacije Karavana mira i ljubavi u kojem su, osim članova udruženja, učestvovali i učenici osnovnih skola iz RS i FBiH, učesnici prošlogodišnjeg interkulturalnog kampa STRGACINA 2021.Prošle godine učesnici kampa su bili i učenici iz OŠ Mustafa Mulić Šije.

Općinski načelnik sa saradnicima je organizirao prijem za goste i članove udruženja. Saradnja sa udruženjem NADA i naše Općine traje već 8 godina. U više navrata učenici naših škola su bili učesnici kampa. Dogovorena je saradnja i za ovu godinu. Gosti su posjetili Gradinu, te nakon toga Karavan mira je nastavio svoj put prema Tuzli.