Posjeta Ministra za ljudska prava i izbjeglice BiH

Ministar za ljudska prava i izbjeglice Bosne i Hercegovine Sevlid Hurtić, danas je, 08. juna 2023. godine, posjetio načelnika Općine Tešanj Suada Huskića. Na sastanku se razgovaralo o saradnji dvije institucije u narednom periodu. Ministar je izrazio zadovoljstvo realizacijom projekta CEB II „Zatvaranje kolektivnih centara i alternativnih smještaja putem javnih stambenih rješenja“ koji je za općinu Tešanj značio izgradnju stambenog objekta čime su osigurana stambena rješenja po sistemu neprofitnog socijalnog stanovanja za 21 porodicu, odnosno 67 članova domaćinstva, iz kategorije raseljene osobe. Ukupna vrijednost podprojekta u općini Tešanj iznosila je 1.511.000 KM (od čega je 1.261.000 KM sredstva osigurano iz kredita Razvojne Banke Vijeća Europe i 250.000 KM sredstva koja je osigurala Općina Tešanj).

Ministar je, također, informisao načelnika o javnim pozivima koje Ministarstvo priprema za općine i mogućnostima koje Općina Tešanj ima za prijavu na iste. Načelnik se zahvaljuje na incijativi Ministra da nas posjeti, te potvrđuje da se Općina Tešanj planira uključiti u javne pozive vezane za ljudska prava i izbjeglice.