Posjeta firmama Mann+Hummel BA i Grupaciji AS

Općinski načelnik Suad Huskić sa saradnicima posjetio je danas i obišao firme Mann+Hummel BA i Grupaciju AS, Jelah. Povod posjete ovim firmama su rezultati poslovanja za prethodnu godinu i ciljevi za narednu godinu (Mann+Hummel) i nova ulaganja, te isporuka proizvoda u Saudijsku Arabiju (AS Jelah).

Ovom prilikom, direktor Smajl Ramović (Mann+Hummel BA) upoznao je Općinskog načelnika i o planovima za dalji razvoj, kao i o instaliranoj opremi za prečišćavanje otpadnih voda, dok je vlasnik Suljo Hrvić (AS) iznio planove za novu firmu u njihovoj grupaciji – OAZA (mineralna voda) i uređenju lokacije gdje je smješten ovaj izvor.

Općinski načelnik je izrazio sprenost i otvorenost općinske administracije za saradnju i pomoć koliko bude moguće, te istakao da Općina Tešanj želi da bude partner privrednicima na ovom području.