Položen kamen temeljac za izgradnju Općinskog suda u Tešnju

Maketa-konačan izgled općinskog suda u Tešnju gradnju Suda smo planirali sredstva iz programa kapitalnih ulaganja Vlade ZDK u objekte namjenjene pravosuđu, a koji se realizuju putem kantonalnog Ministarstva pravosuđa i uprave, istakao je premijer Galijašević.
Općinski načelnik Fuad Šišić zahvalio se kantonalnoj Vladi na institucionalnom jačanju općine Tešanj.
Podsjećamo, 18. novembra 2008. godine, u Zenici je potpisan ugovor za izgradnju zgrade Općinskog suda u Tešnju. Ugovor su potpisali Miroslav Penko, ministar za pravosuđe i upravu i Nevenka Vidaković ispred izvođača radova, preduzeća Geosonde Zenica. Vrijednost ugovora je 790 hiljada maraka, a bit će finansiran sredstvima Vlade ZDK.
Građevinski radovi će, prema najavama izvođača trajati 180 dana. Nova zgrada Suda će imati deset sudnica i jednu krivičnu sudnicu, te druge namjenske prostorije.