Podrška izgradnji Poslovne zone Glinište

Općinski načelnik Suad Huskić, Premijer ZDK Miralem Galijašević i Ministar privrede ZDK Zlatko Jelić potpisali su ugovor za podršku izgradnji Poslovne zone Glinište u vrijednosti od 150.000 KM.

 

Na području općineTešanj trenutno se realiziraju investicije u dvije poslovne zone. Radi se o proširenju već postojeće Poslovne zone Bukva, u kojoj radi preko 3.000 radnika, a druga je razvoj Poslovne zone Glinište.
Općina Tešanj, zajedno sa vladama ZDK i Federacije BiH investira oko 1,5 miliona KM u razvoj poslovnih zona na području općine Tešanj. Imamo vrlo izražen interes investitora za otvaranje novih pogona i radnih mjesta. Danas investitori zahtijevaju postojanje kompletne infrastrukture, na kojoj bi oni gradili svoje poslovne objekte, rekao je Općinski načelnik Suad Huskić.

 

Vlada ZDK je u 2018. godini za podršku izgradnji šest poslovnih zona, te izradu projektne dokumentacije za dvije buduće poslovne zone na području ZDK izdvojila 828.746 KM.