Otvoren 12. Sajam privrede Biznis 2016

U organizaciji Udruženja privrednika Biznis centar Jelah Tešanj svečanim presjecanjem vrpce danas je otvoren 12. Sajam privrede Biznis 2016. Sajam su otvorili Ministar vanjske trgovine i ekonomskih odnosa BiH Mirko Šarović, Ministar civilnih poslova BiH Adil Osmanović i predsjednik Udruženja privrednika Biznis centar Jelah, Tešanj Senad Brka.

Na Sajmu učetvuje više od 120 domaćih i inostranih izlagača, koji se predstavljaju na preko 3.500 kvadrata zatvorene i oko 7.000 kvadrata otvorene površine.

Prigodnim govorom, gostima i posjetiocima su se obratili predsjednik Udruženja privrednika Biznis centar Jelah, Tešanj Senad Brka, Ministar vanjske trgovine i ekonomskih odnosa BiH Mirko Šarović, Premijer ZDK Miralem Galijašević, predsjednik Privredne komore FBiH Mirsad Jašarspahić i Općinski načelnik Suad Huskić

Sudeći po broju izlagača i veličini prostora za izlaganje, ovo je do sada najveći Sajam, što dovoljno govori o značaju koji Tešanj i njegov Sajam imaju kod privrednika. Dodamo li ovome da je Tešanj odnedavno i ponosni vlasnik certifikata po kojem naša Općina ispunjava uvjete i stiče naziv “Povoljno poslovno okruženje” (Business Friendly Municipality – BFC), može se konstatovati da smo kreirali ambijent za investicije u privredu Tešnja, te da se možemo nadati još snažnijem razvoju naše općine, kazao je Općinski načelnik Suad Huskić.

U okviru Sajma održana je i panel diskusija Evropske integracije i ljudski resursi na kojoj su učestvovali Ministar vanjske trgovine i ekonomskih odnosa BiH Mirko Šarović, Ministar civilnih poslova BiH Adil Osmanović, Direktor Direkcije za evropske integracije Edin Dilberović, Svetlana Cenić, Regionalni poslovni klub Biznis plus i Općinski načelnik Suad Huskić.

Sajam će trajati od 19. do 22. maja 2016. godine.