Općinski načelnik i saradnici obišli porodicu Ćostović iz Trepča

obilazak porodice Ćostović. Također, vlasnik firme Saračević iz Tešnja uručio je novčanu pomoć ovoj porodici.
Općinski načelnik sa saradnicima se na licu mjesta uvjerio u obim i visinu šteta duž korita rijeke Tešanjke na području od Tešnja do Tešanjke. Posjetio je i privrednike u Medakovu – Džemala Muminovića i firmu Artisan koje su pretrpile znatne štete i razgovarao o mogućnostima sanacije štete i nastavka proizvodnje. Na pijaci Tešanjka utvrđene su mjere njene sanacije i dezinfekcije, te nakon toga će ista biti otvorena za rad. Obilaskom korita rijeke duž ulice Obala, Općinski načelnik se uvjerio u velika oštećenja na objektima komunalne i putne infrastrukture koja će se već tokom dana u najnužniujoj mjeri sanirati, dok je za njenu obovu i potpunu sanaciju potrebno izdvojiti značajna sredstva.
Danas će na sjednici Općinskog štaba Civilne zaštite i sastanku sa Komisijama za procjenu šteta biti prezentirani detalji o svim stradalim objektima.