Općini uručeni certifikati za program reforme općinske uprave i projekat Ugovor

Gospodin Viktor Manik (OSCE) uručuje certifikat Općinskom načelniku Ademu Huskiću posebno sa aspekta njene efikasnosti i jačanja povjerenja građana kao korisnika usluga.
Također u ime domaćina obratio se i predsjedavajući Općinskog vijeća Rasim Omerbašić istakavši trajno opredjeljenje općine i njenu otvorenost za sve programe i projekte koji će donijeti dobrobit njenim građanima.
Uz kreativan angažman općinskih vlasti i drugih subjekata s područja naše općine, ali i šire, značajno mjesto u realizaciji programa reforme općinske uprave – MAP i projekta Ugovor pripada i našem istinskom partneru – OSCE-u. O postignućima i budućoj saradnji s Općinom Tešanj veoma nadahnuto govorio je i direktor OSCE-ova ureda u Tuzli Mišel Dreno.
O postignućima Općine Tešanj u provedbi Programa reforme općinske uprave i projekta Ugovor govoro je Viktor Manik, zamjenik direktora Odjela za demokratizaciju, Glavni ured OSCE Sarajevo, a zatim i dodijelio certifikate predstavnicima Općine.
MAP certifikat primio je Načelnik Općine Tešanj Adem Huskić, a UGOVOR certifikat predsjedavajući Općinskog vijeća Rasim Omerbašić.
U nastavku su slijedile i veoma sadržajne i nadahnute prezentacije postignuća u provedbi programa reforme općinske uprave – MAP i projekta Ugovor od strane Suada Huskića i Hamzalije Hojkurića, pomoćnikâ Općinskog načelnika.