Općina Tešanj provela u cjelini imovinske zakone

/>
OHR OSCE i UNHCR su se 27. septembra 2004. godine sastali da bi pregledali dokumentaciju koju je dostavilo Odjeljenje za stambena pitanja Općine Tešanj kao potvrdu da je ispunilo obaveze koje proističu iz imovinskih zakona, a u skladu sa Smjernicama za utvrđivanje suštinskog završetka provedbe imovinskih zakona koje su pripremile članice Plana za provedbu imovinskih zakona (PLIP).

Na osnovu pregledane dokumentacije potvrđeno je da je provedba imovinskih zakona u Općini Tešanj završena.

Suštinski završetak provedbe imovinskih zakona predstavlja impresivan administrativni uspjeh i važnu potvrdu vladavine zakona u Općini Tešanj kao i na cijelom teritoriju Bosne i Hercegovine. Čestitke upućujemo Vama lično, kao i zaposlenim u Općinskom odjeljenju za stambena pitanja čije je zalaganje dovelo do uspješnog završetka ove faze provedbe imovinskih zakona.

Također bismo iskoristili ovu priliku da još jednom naglasimo da Vaša Općina i dalje ima obaveze u vezi sa imovinskim zahtjevima, postupkom obnove ugovora i osiguranja alternativnog smještaja. Željeli bismo Vas ohrabriti da poduzmete sve neophodne mjere kako bi se ove obaveze ispunile.

S poštovanjem,

(potpisao)