Omladinska banka Tešanj: Realizovano 10 projekata

Predstavnica Fondacije Mozaik Belma Rizvanović danas je u Sali Općinskog vijeća uručila zahvalnice za realizovane projekte u okviru Omladinske banke koja u Tešnju djeluje od 2008. godine. Zlatne, srebrne i bronzane zahvalnice dobili su članovi odbora Omladinske banke Tešanj, kao i donatori koji su pomogli novčanim sredstvima pri realizaciji projekata.

Omladinska banka Tešanj u 2014. godini je podržala 14 projekata mladih u općini Tešanj, od kojih je 10 uspješno realizovano. Ovi projekti su realizovani u periodu od jula do oktobra na teritoriji općine Tešanj.

Ukupna vrijednost realizovanih projekata iznosi 32.159,00 KM, od čega iz fonda Omladinske banke Tešanj je obezbijeđeno 13.334,00 KM, a neformalne grupe mladih su obezbijedile ukupno 18.815,00 KM kroz mobilizaciju lokalnih resursa od institucija, preduzeća i građana.

U realizaciji ovih projekata je učestvovalo ukupno 117 volontera koji su doprinijeli sa 2.040 volonterskih sati, a ukupan broj korisnika ovih projekata je 6.075.

Program Omladinske banke BiH ima za cilj da poveća učešće mladih u razvoju lokalnih zajednica kroz aktivnu ulogu u procesima donošenja odluka, te pružanje podrške aktivnostima mladih u njihovim zajednicama kroz dodjelu bespovratnih novčanih sredstava projektima neformalnih grupa mladih.