Omladinska banka: Realizirani projekti u 2017. godini

Danas je u Općini Tešanj održan sastanak na kojem su prezentirani rezultati realiziranih projekata Omladinske banke za 2017. godinu. Osim predstavnika Općine Tešanj i Fondacije Mozaik, prisustvovali su i mladi koji su svojim zalaganjem najviše zaslužni za realizaciju ovih pojekata. Sedam projekata vrijednosti preko 30.000 KM koji su putem Omladinske banke realizovani u 2017.godini doprinijet će boljem životu i aktivnostima, prije svega, mladih ljudi.

Tokom deset godina saradnje sa Fondacijom Mozaik uspješno je realizovano oko 90-ak projekta, dok je njihova vrijednost bila oko 380 hiljada KM. Očekujem da ćemo svi zajedno uspješno realizirati projekte i u narednom periodu, rekao je Općinski načelnik Suad Huskić.

U 2017. godini realizovani su projekti Sigurno za dječiji osmjeh, Beach rugby, Dobra vrba 2, Jezero mladih, Posvetimo pažnju mladima, Veseli park i Škola stonog tenisa za djecu i odrasle sa poteškoćama u razvoju u mjesnim zajednicama Tešanj, Dobopolje-Mekiš, Jelah, Mrkotić, Piljužići i Trepče.

Program Omladinske banke ima za cilj da poveća učešće mladih u razvoju lokalnih zajednica kroz aktivnu ulogu u procesima donošenja odluka, te pružanje podrške aktivnostima mladih u njihovim zajednicama kroz dodjelu bespovratnih novčanih sredstava projektima neformalnih grupa mladih.