Održano općinsko takmičenje iz engleskog jezika

U subotu, 19. marta 2016. godine, u OŠ “Džemal Bijedić” Miljanovci u organizaciji Pedagoškog zavoda Zenica i Aktiva direktora tešanjskih osnovnih škola, a pod pokroviteljstvom Općine Tešanj, održano je općinsko takmičenje učenika osnovnih škola iz engleskog jezika. Učešće na ovom takmičenju uzeli su učenici iz svih devet škola sa područja općine Tešanj. Takmičenju je pristupilo 27 učenika, po tri učenika iz svake škole. Pored ugodnog druženja i upoznavanja učenici su pokazali i zavidan nivo znanja iz engleskog jezika, koje su od početka školske godine pripremali njihovi nastavnici.

Najbolje rezultate ostvarili su sljedeći učenici :

1 mjesto – Zjajić Tarik, OŠ 1.mart Jelah

2 mjesto – Memić Elvin, OŠ 1.mart Jelah

3 mjesto – Muminović Ahmed, OŠ Kulin ban Tešanjka

4 mjesto – Hatkić Sumeja, OŠ Abdulvehab Ilhamija Kalošević

Radove je pregledala komisija koju je formirao Organizacioni odbor u sastavu: Osmić Maida, Hadžić Emina, Čabrić Sanela. Cjelokupni proces takmičenja nadzirala je Centralna komisija koju su činile: Džafić Ermelina, Ljevaković Edita, Prnjavorac Azemina. Za sve učesnike takmičenja Općina Tešanj je platila troškove prevoza, te osvježenje i užinu, a najboljim učenicima sa takmičenja isplaćene su i novčane nagrade.Svim učenicima čestitamo na pokazanom znanju, a učenicima koji će našu Općinu predstavljati na kantonalnom takmičenju želimo mnogo sreće.

Aktiv direktora